Wszystko na temat mody

Modne Ubrania i Dodatki

Modny Mężczyzna

Smoking jest współczesnym wyznacznikiem eleganckiej mody wieczorowej. W hierarchii strojów znajduje się poniżej fraka, który od zawsze był zasadniczym przedstawicielem stylu „white tie”. W obecnych czasach jest synonimem elegancji męskiej. Jakie zasady wiążą się z noszeniem smokingu i kiedy prezentuje się najlepiej?
Smoking to galowy ubiór męski, który wyeliminował z salonów frak. Współcześnie jest oczywistym wyborem podczas elitarnych przyjęć. Jest urzeczywistnieniem stylu „black tie”, który dotyczy uroczystości odbywających się po zmierzchu słońca. To zasadnicza zasada związana ze smokingiem. Oprócz tego, powinien on być uszyty z wytwornego materiału w odcieniach czerni i granatu. Wyjątkiem jest jasny smoking („tropikalny”), który można założyć wyłącznie latem. Złamaniem reguł są współczesne interpretacje smokingu w jasnych barwach lub kolorze bordo, czy butelkowej zieleni.
Zgodnie z wytycznymi, klasyczna marynarka smokingowa posiada klapy szalowe pokryte błyszczącym jedwabiem, bądź satyną. Z satyny lub jedwabiu powinny być wykonane również guziki oraz lampasy na spodniach. Celem takiego zabiegu jest atrakcyjny wygląd smokingu w sztucznych światłach, które towarzyszą wszystkim wieczornym przyjęciom i galom. Mniej powszechne, choć tolerowane są marynarki dwurzędowe , które obowiązkowo powinny być noszone zapięte.
Poza marynarką, w smokingu główną rolę odgrywają idealnie skrojone spodnie. Pozbawione mankietów, za to nienachalnie wzbogacone w lampasy po bokach. Szczególny nacisk należy położyć na ich odpowiednią długość oraz szerokość. W celu podkreślenia męskiej sylwetki, w smokingu powinien znaleźć się szeroki pas, który nada eleganckiego charakteru całej stylizacji. Winien powstać z błyszczącego materiału w kolorze spodni. Główną rolą pasa jest utrzymanie koszuli w odpowiednim miejscu. Pas należy zestawiać z białą koszulą, którą również obejmują pewne wytyczne. Największe znaczenie ma kolor, który nie ulega kompromisom. Smokingową koszulę rozpoznać można przez mankiety ze spinkami oraz plisa ukrywająca guziki. Włoski kołnierzyk wykańcza ręcznie wiązana będąca genezą nazwy „black tie”, a właściwie „black bowtie”.
Nie bez znaczenia pozostają również buty oraz dodatki. W brustaszy marynarki powinna znaleźć się lniana, biała poszetka. Z kolei butonierkę zdobić winien skromny pączek kwiatu. Takie niuanse znacząco wpływają na wytworność smokingu. Klamrą smokingowej stylizacji są buty, które występują wyłącznie w kolorze czarnym. Postawmy na skórzane oxfordy. Minusem jest wybór mniej formalnych modeli butów, zwłaszcza w odcieniach brązu.
Mężczyzn ceniących sobie formalną modę męską zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem klasycznych męskich smokingów oraz garniturów marki . Marka mając na uwadze opisane wyżej zasady oraz będąc prekursorem klasycznej mody męskiej tworzy wykwintne ubiory formalne. Gwarancją zadowolenia dla klientów jest najwyższa klasa produktu, a także sumienna dbałość o detale i estetykę wykończeń. Bogaty asortyment marki ułatwia panom wykreowanie kompletnej stylizacji wieczorowej oraz looku prosto z czerwonego dywanu.